Porady on-line

Zapisz się na porady on-line i porozmawiaj z nami bez
wychodzenia z domu.

Dla dzieci

Obozy letnie i zimowiska

Obozy letnie i zimowiska
Obozy letnie – oferta
Jak przygotować dziecko do wyjazdu latem?
Obozy Zimowe – oferta

Jak przygotować dziecko do wyjazdu latem?

 

Bardzo proszę o spakowanie dzieci według zaleconego wzoru. W innym wypadku nie będziemy w stanie dobrze poradzić sobie na wyjeździe. Poniżej znajdą Państwo wskazówki. Proszę o to zadbać.

Bardzo mi przykro, ale dzieci nie pamiętają często co należy do nich. Dotyczy to szczególnie nowych rzeczy. Dlatego proszę o pakowanie się z dzieckiem i w miarę możliwości o podpisanie rzeczy (zawsze jest kłopot z przyborami toaletowymi). Proszę też o sporządzenie lisy zabranych rzeczy, byśmy mogli je spakować z powrotem. Z naszych doświadczeń wynika, że tylko niewielka grupa dzieci radzi sobie z tym zadaniem.

Leki  przechowują i wydają dziecku wychowawcy. Dziecko nie może mieć ich w pokoju. Np. jeśli dziecko wymaga inhalacji, wychowawca będzie nosił przy sobie inhalator.

Jedzenie przechowywane jest w kuchni. Dzieci mogą jeść słodycze po obiedzie. Nie spożywają słodyczy między posiłkami.

Ze względów bezpieczeństwa dzieci nie trzymają całych pieniędzy w pokoju. Codziennie rano jest wydawana kwota kieszonkowego, jaką wyznaczą rodzice na jeden dzień.

Dzieci mogą brać ze sobą telefony komórkowe, ale ustalimy godziny w jakich będzie można z nich korzystać. Na skutek naszych wcześniejszych doświadczeń i rozmów z rodzicami ograniczamy do nich dostęp. Chcemy, by dzieci angażowały się w zajęcia i nie grały na telefonach. Telefony wyłączamy na noc i nie bierzemy ze sobą na wycieczki. Wtedy działają nasze telefony, na które mogą Państwo dzwonić. Prosimy też by dzieci nie nagrywały innych. Nikt pewnie nie życzył by sobie by „śmieszny” filmik o jego dziecku został bez jego zgody i wiedzy umieszczony w internecie.

Bardzo prosimy o nie dawanie dzieciom na wyjazd przedmiotów cennych (telefonów, aparatów, tabletów). Nie możemy zagwarantować im bezpieczeństwa.

Dziecko musi mieć ważną podstemplowaną legitymację szkolną zawierającą pesel i wypełnioną kartę kolonijną – do przekazania wychowawcy przed wyjazdem.

Jedziemy rejsowym busem GIGABUS. Bus jest ekspresowy. Jest to najlepszy transport dla dzieci, bo busy są małe, nowoczesne i jadą dużo krócej niż autobusy, które zatrzymują się na wielu przystankach. W busie można mieć ze sobą jeden bagaż (dodatkowy bagaż jest płatny i musi być zgłoszony w chwili zakupu biletów). Proszę zmieścić się w walizce o rozmiarach 120 cm (wysokość + szerokość + wysokość) waga do 15 kg. W praktyce to jest całkowicie wystarczające i do tej pory nie było z tym problemów.

Proszę o punktualność, bo nie jesteśmy w stanie na nikogo poczekać. Bus odjedzie zgodnie z rozkładem. Wychowawcy przed odjazdem odbiorą od Państwa karty kolonijne i legitymacje dziecka. Nie będą odbierać pieniędzy i leków. Te proszę zapakować do walizki.

 

Informacje dla rodziców – pakowanie

Na obóz trzeba zabrać i  przekazać wychowawcy – nie pakować do plecaka!!!

 • karta kolonijna
 • legitymacja szkolna (dziecko nie może jechać bez dokumentów) – podstemplowana i zawierająca pesel
 • legitymacja osoby niepełnosprawnej (jeśli posiada)

do walizki (torby) spakować:

 • w podpisanej osobnej torebce:

– Książeczkę Zdrowia Dziecka

– leki stałe (jeśli dziecko potrzebuje)

– płyn lub spray na komary i kleszcze

– pieniądze w podpisanej kopercie imię i nazwisko dziecka oraz kwota (rozmienione na banknoty o nominałach 10-20  zł). Odpowiadając na Państwa pytania – Najpraktyczniej dać dziecku 15-25 zł dziennie.  To jednak miejscowość turystyczna i jest wiele atrakcji.

– lista zabranych rzeczy. (Przypominam o podpisaniu wszystkiego co się da by można było na miejscu zidentyfikować do kogo to należy) tą torebkę będą przechowywać wychowawcy

 • strój na basen i kąpielisko (kąpielówki nie spodenki – dziecko w spodenkach nie wejdzie na basen nawet kąpielowych, klapki (są konieczne), ręcznik)
 • olejek do opalania z odpowiednim filtrem
 • ręcznik do kąpieli w domu
 • portfelik na drobne pieniądze
 • plecak na wycieczki (by pomieścił strój na basen z klapkami lub wodę do picia i drobne zakupy dziecka)
 • przybory toaletowe (proszę nie dawać patyczków do uszu, pilników, nożyczek, cążek i tym podobnych)
 • ubrania:

– 2 pary długich spodni

– 2 bluzy (jedna ciepła)

– czapka na słońce

– kurtka przeciwdeszczowa, kalosze lub buty, które będą nadawały się na deszcz

– bielizna (majtki i skarpetki w ilości 1 sztuki (pary) na dzień + 1 zapas)

– bluzki z krótkim rękawem, spodenki

– buty (sandały, obuwie sportowe)

– pidżama

– buty do chodzenia po domu (klapki, kapcie) i to nawet wtedy, gdy dziecko w domu chodzi na bosaka.

Proszę też by nie dawać zbyt wiele ubrań, by walizka nie była zbyt duża i ciężka.

Informacje dla rodziców – dojazd i pobyt

Miejsce odjazdu: Dworzec Wschodni Warszawa (zbiórka w poczekalni dworca kolejowego przy wyjściu od strony Lubelskiej).

 

Jedziemy busem rejsowym firmy GIGABUS.

Bus jest ekspresowy. Nie zatrzymuje się nigdzie poza miejscem docelowym. Ma też niewielką liczbę miejsc dlatego jest najdogodniejszym środkiem transportu.

 

Godzina odjazdu:

9:30 – zbiórka, przekazanie dokumentów, zapoznanie się z opiekunami,

10:00 – przejście na przystanek autobusowy (miejsca nie są numerowane – liczy się kolejność przyjścia, dlatego warto być wcześniej),

10:15 – pakowanie walizek do busa, zajmowanie miejsc,

10:30 – odjazd.

 
 
Powrót:

Miejsce przyjazdu: Dworzec Wschodni Warszawa (przystanek autobusowy naprzeciwko dworca przy wyjściu od strony Lubelskiej) około godziny 17.

 W dniu odjazdu z Prynowa wyjeżdżamy około godziny 12. Bus odjeżdża z Giżycka o 13. Osobiście można odbierać dzieci najlepiej do około godziny 11.00.

 

Na drogę pakujemy dziecku w plecaczek: kanapki i małą butelkę wody. Poszę nie pakować:  słodyczy, ciastek, soków i gazowanych napoi.

Jedziemy rejsowym busem – gdy dzieci jedzą słodycze pojazd jest bardzo zabrudzony, a gazowane napoje wybuchają lub zdarzają się po nich wymioty. Bus jest ekspresowy. W rozkładzie nie ma postoju. Gdy trzeba zatrzyma się do toalety, ale tylko raz. Proszę by dzieci nie piły bardzo dużo przed odjazdem. W przypadku niekorzystnych warunków na drodze busy miewają opóźnienia. Prosimy wtedy o zaczekanie.

Dla osób jadących samodzielnie: Dzieci prosimy dowieźć do Węgorzewa, gdzie będziemy jedli obiad w godzinach 15-16. Restauracja (przy porcie) ZGH Dziokan, ul. Melchiora Wańkowicza 3, 11-600 Węgorzewo. Bus może mieć opóźnienie, jeśli sytuacja na drodze nie będzie korzystna – wtedy prosimy o zaczekanie. W Prynowie w tym czasie nikogo nie będzie. To miejsce jest wynajęte w całości dla nas i tylko my tam przebywamy. Najpierw grupa (w tym Państwa dzieci) zje obiad, a potem odbierzemy od Państwa dokumety i walizki. Prosze więc nie karmić dzieci przed obiadem. Po obiedzie pojedziemy busami do miejsca noclegowego.

Strony: 1 2 3 4

Nasza lokalizacja

Nasz gabinet psychologiczny znajduje się w miejscowości Zielonka w domu jednorodzinnym.
Graniczymy z miejscowościami z powiatu wołomińskiego, tj. Wołomin, Kobyłka, Marki, Ząbki a także Radzymin. Do skorzystania z naszych usług zapraszamy także mieszkańców najbliższych dzielnic WarszawyRembertów, Wawer i Praga.

Sprawdź, jak dojechać >

Ośrodek Terapii i Rehabilitacji
ul. Wrzosowa 66
05-220 Zielonka / k. Warszawy