Porady on-line

Zapisz się na porady on-line i porozmawiaj z nami bez
wychodzenia z domu.

W okolicy

Szkoła dla Wikingów dla Dzieci

Katowice – 28 czerwca

 
Wstęp wolny
Data wydarzenia:
od środy 4 czerwca 2014 do soboty 28 czerwca 2014

 

Dla wszystkich dzieci w Polsce został zorganizowany cykl spotkań z okazji premiery animacji „Jak wytresować smoka 2”. Odbędą się one we wszytkich największych miastach Polski. Dzieci zostaną małymi Wikingami oraz wstąpią do Szkoły Wikingów:

– w Toruniu – 31 maja (sobota), od godz. 10.00 przy Bulwarze Filadefijskim,
– w Krakowie –  1 czerwca (niedziela) od godz. 10.00 do godz. 19.00 przy Centrum Obsługi Ruchu Turystycznego (przy Wawelu, przy ul. Powiśle 11),
– w Łodzi – w 7 czerwca (sobota) od godz. 12.00 do godz. 19.00 na Rynku Manufaktury (ul. Drewnowska 58),
– w Poznaniu –  14 czerwca (sobota) od godz. 12.00 do godz. 19.00 w Galerii Malta (ul. Abpa Baraniaka 8)
– w Warszawie –  15 czerwca (niedziela) od godz. 12.00 do godz. 19.00 w Parku Skaryszewskim (od Ronda Waszyngtona)
– we Wrocławiu – 21 czerwca (sobota) od godz. 12.00 do godz. 19.00 w Pasażu Grunwaldzkim (pl. Grunwaldzki 22)
– w Gdyni – 22 czerwca (niedziela) od godz. 12.00 do godz. 19.00, Skwer Kościuszki
– w Katowicach – 28 czerwca (sobota) od godz. 12.00 do godz. 19.00, w Galerii Katowickiej (ul. 3-ego Maja 30)

 

Przychodząc na spotkania z bohaterami animacji, młodym Wikingiem Czkawką i jego udomowionym smokiem Szczerbatkiem, całe rodziny będą mogły przenieść się do świata Wikingów. Obejrzeć ich uzbrojenie oraz ekscytujące pokazy walk wojów przy użyciu m.in. włóczni, mieczy, toporów i czekanów.

Pokazy walk przybliżą nam technikę zbrojnych, ale nie nauczą jak obronić się przed smokami. A to bardzo ważna umiejętność. W kontynuacji filmu  „Jak wytresować smoka” nierozłączna para Czkawki i Szczerbatka musi stanąć w obronie pokoju. Ocalić przyszłość ludzi i smoków przed niebezpiecznymi dzikimi bestiami i tajemniczym Smoczym Jeźdźcem. Nie może zabraknąć zatem zajęć praktycznych. Będziemy nauczać walki na miecze, aby wszyscy mogli sprostać bestiom podczas walki.

Oczywiście to nie jedyne umiejętności jakie posiądzie uczeń w Szkole Wikingów. W ramach zajęć odbywać się będą warsztaty garncarskie. Dzieci będą miały okazję nauczyć się dawnego piśmiennictwa, doświadczyć kuchni Wikingów. Dowiedzieć się które zioła co leczą oraz co to jest rogownictwo.

Oczywiście Szkoła Wikingów to nieskończona nauka przez zabawę. Wszyscy będą mogli brać udział w kręciołkach, przeciąganiu kija, ścinaniu mieczem główek kapusty, przenoszeniu cebuli na mieczu. A wszystko po to, aby być lepszym, sprawniejszym wojem. Oczywiście zwycięzcy otrzymają upominki filmowe.

Każdy uczestnik zabawy będzie mógł zostać wodzem tej społeczności. To jedyna okazja aby usiąść na tronie, ubrać hełm, wziąć do ręki topór i wyglądać jak jarl. To moment aby utrwalić swoją wielkość  i pstryknąć pamiątkową fotkę.

Nie zabraknie także atrakcji dla najmłodszych. W przedszkolu Wikingów maluchy będą rysować bohaterów filmu, życie średniowiecznych wojów –  Będą miały także okazję upiększyć swoją twarz wizerunkami smoków.

A czy widzieliście machiny oblężnicze, którymi polowano na smoki. Teraz wszyscy, którzy przyjdą na spotkanie będą mieli okazję dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy i zakosztować obcowania wśród przedmiotów, broni, machin Wikingów.  Wziąć udział w wyjątkowych konkursach.  A to wszystko będzie się działo przy dźwiękach muzyki dawnej.

Udział w zabawie jest całkowicie bezpłatny

 

Szukaj w okolicy

Potrzebujesz terapii?
Wybierz odpowiednią:

Nasza lokalizacja

Nasz gabinet psychologiczny znajduje się w miejscowości Zielonka w domu jednorodzinnym.
Graniczymy z miejscowościami z powiatu wołomińskiego, tj. Wołomin, Kobyłka, Marki, Ząbki a także Radzymin. Do skorzystania z naszych usług zapraszamy także mieszkańców najbliższych dzielnic WarszawyRembertów, Wawer i Praga.

Sprawdź, jak dojechać >

Ośrodek Terapii i Rehabilitacji
ul. Wrzosowa 66
05-220 Zielonka / k. Warszawy