Porady on-line

Zapisz się na porady on-line i porozmawiaj z nami bez
wychodzenia z domu.

W okolicy

Trening umiejętności społecznych dla dzieci

Grupy dla dzieci w wieku 7-16 lat 

 

 

Zapraszamy do zapisów na grupy terapeutyczne dla dzieci. Zajęcia trwają cały rok szkolny raz w tygodniu po dwie godziny lekcyjne. 

 

Przeznaczone są dla dzieci które wykazują problemy w relacji z rówieśnikami czy funkcjonowaniu w grupie rówieśniczej. Jeśli dziecko jest impulsywne, wykazuje agresje i zaczyna się buntować, zajęcia takż mogą pomóc rozwiązać ten problem. Na zajęcia zapraszamy także dzieci wycofane, nieśmiałe, wykazujące lęki. Grupy pracują także nad dostosowywaniem się dzieci do zasad i poznaniem obowiązujących norm społecznych. Zapraszamy także na konsultacje rodziców, którzy mają problemy wychowawcze i nie wiedzą jak sobie z nimi radzić. Możliwe, że uczestnictwo dziecka w treningu umiejętności społecznych we współpracy psychologa z rodzicem rozwiąże ten problem. 

 

Dzieci na zajęciach uczą się postępowania według wyznaczonych reguł, uczą się kontrolować własnej emocje co polepsza ich sposób funkcjonowania w grupie. Wszystkie ćwiczenia mają na celu pomóc dzieciom zrozumieć sytuacje społeczne i ćwiczyć zachowania adekwatne do nich. 

 

 

Zapraszamy na zajęcia dzieci ze zdiagnozowanym ADHD, Zespołem Aspergera, wysokofunkcjonującym autyzmem, zaburzeniami opozycyjno-buntowniczymi, zaburzeniami zachowania oraz dziećmi lękowymi.

 

 

Prosimy pamiętać, że środowisko w jakim żyjemy nigdy nie dostosuje się do nas, a to my musimy dostosować się do niego, dlatego prosimy się nie martwić różnymi zachowania innych dzieci uczestniczących na zajęciach. Dla wszystkich dzieci jest to korzystne, ponieważ w bezpiecznym środowisku (pod kontrolą psychologa) mogą doświadczać różnych sytuacji i uczyć się z nimi radzić. Także dzieci nieśmiałe i mało kontakowe mogą w kontrolowanej grupie dzieci walczyć ze swoimi słabościami, co później w normalnym życiu będzie skutkowało lepszym samopoczuciem dzieci i radzeniem sobie ze wszystkimi trudymi sytuacjami. 

 

 

Terminy odbywania się grup:

 

środa:

16.30 – grupa młodsza I

18.30 – grupa starsza 

 

czwartek:

16.30 – grupa młodsza II

18.30 – grupa gimnazjalna 

 

 

Kontakt: 601 372 279 Pani Agnieszka Idźkowska – psycholog prowadzący grupy terapeutyczne

 

Szukaj w okolicy

Potrzebujesz terapii?
Wybierz odpowiednią:

Nasza lokalizacja

Nasz gabinet psychologiczny znajduje się w miejscowości Zielonka w domu jednorodzinnym.
Graniczymy z miejscowościami z powiatu wołomińskiego, tj. Wołomin, Kobyłka, Marki, Ząbki a także Radzymin. Do skorzystania z naszych usług zapraszamy także mieszkańców najbliższych dzielnic WarszawyRembertów, Wawer i Praga.

Sprawdź, jak dojechać >

Ośrodek Terapii i Rehabilitacji
ul. Wrzosowa 66
05-220 Zielonka / k. Warszawy