Porady on-line

Zapisz się na porady on-line i porozmawiaj z nami bez
wychodzenia z domu.

W okolicy

Opinia psychologa do szkoły

Często zdarza się, że do naszego gabinetu dzwonią rodzice z prośbą by im wydać opinię lub orzeczenie do szkoły dla dziecka.

W Polsce obowiązują normy prawne, które ustalają kto i jaką opinię może wydać. Lekarz może być osobą, której zalecenia będą przestrzegane w szkole, bowiem prawo oświatowe mówi, że szkoła powinna przestrzegać zaleceń lekarskich wydanych dla dziecka. Często jednak te zalecenia wymagają dostosowania do wymagań i możliwości szkoły. Innymi osobami, których opinie mogą mieć decydujący wpływ, na sposób kształcenia dziecka mogą być psycholodzy, jak również inni pokrewni specjaliści. Jednak nie każdy psycholog może wydać każdą opinię. Pewne decyzje zarezerwowane są tylko dla specjalistów pracujących w Poradniach Psychologiczno-Pedagogicznych i to tam trzeba się udać by otrzymać interesujące nas zaświadczenie. Jeśli Państwa interesuje ten temat proszę się zapoznać z artykułem wyjaśniającym gdzie się udać po opinię lub orzeczenie do szkoły dla dziecka tu.

Szukaj w okolicy

Potrzebujesz terapii?
Wybierz odpowiednią:

Nasza lokalizacja

Nasz gabinet psychologiczny znajduje się w miejscowości Zielonka w domu jednorodzinnym.
Graniczymy z miejscowościami z powiatu wołomińskiego, tj. Wołomin, Kobyłka, Marki, Ząbki a także Radzymin. Do skorzystania z naszych usług zapraszamy także mieszkańców najbliższych dzielnic WarszawyRembertów, Wawer i Praga.

Sprawdź, jak dojechać >

Ośrodek Terapii i Rehabilitacji
ul. Wrzosowa 66
05-220 Zielonka / k. Warszawy