Porady on-line

Zapisz się na porady on-line i porozmawiaj z nami bez
wychodzenia z domu.

Dla dorosłych

Psychoterapia

Psychoterapia (psyche – dusza oraz therapein – leczyć) w wolnym tłumaczeniu oznacza leczenie duszy. Jest to zbiór technik służących do leczenia lub wspomagających leczenie schorzeń psychologicznych. Doskonale sprawdza się też w leczeniu problemów psychologicznych. Nie jest to metoda przeznaczona jedynie dla osób chorych, bardzo dobrze sprawdza się również w pomocy wszystkim tym, którym zależy na rozwoju własnej osobowości i wprowadzeniu zmian w swoim życiu.

Psychoterapia opiera się na kontakcie między pacjentem a terapeutą podczas cyklu regularnych spotkań, których głównym celem są zmiany zachowań i postaw pacjenta. A co za tym idzie, polepszenie funkcjonowania osoby poszukującej pomocy. Rezultatem jest poprawa jakości życia oraz znacząca redukcja uciążliwych objawów.

W zależności od problemu, z jakim w gabinecie terapeuty pojawia się pacjent, celem psychoterapii mogą być: radzenie sobie z lękiem, sytuacjami stresowymi, praca nad tworzeniem zadowalających więzi, podniesienie poziomu motywacji lub ogólnie rozwój kompetencji emocjonalnych.

Psychoterapia może wyjaśnić również wpływ i znaczenie dla teraźniejszości zdarzeń z przeszłości pacjenta. Może też pomóc w znalezieniu recepty i opracowaniu przystosowawczych strategii radzenia sobie z problemami czekającymi na pacjenta w przyszłości. Uczy oraz pomaga lepiej zrozumieć rzeczywistość własnego życia.

Sukces psychoterapii opiera się na współpracy pacjenta oraz terapeuty. Dzięki temu pogłębia i poszerza wiedzę pacjenta na temat samego siebie. Umożliwia lepsze zrozumienie otaczającego świata oraz ludzi. A to w dalszej kolejności pozwala skuteczniej kierować i cieszyć się swoim życiem.

Psychoterapia to narzędzie do wprowadzania satysfakcjonujących zmian w swoim życiu.

 Przeczytaj także:

Nasza lokalizacja

Nasz gabinet psychologiczny znajduje się w miejscowości Zielonka w domu jednorodzinnym.
Graniczymy z miejscowościami z powiatu wołomińskiego, tj. Wołomin, Kobyłka, Marki, Ząbki a także Radzymin. Do skorzystania z naszych usług zapraszamy także mieszkańców najbliższych dzielnic WarszawyRembertów, Wawer i Praga.

Sprawdź, jak dojechać >

Ośrodek Terapii i Rehabilitacji
ul. Wrzosowa 66
05-220 Zielonka / k. Warszawy