Porady on-line

Zapisz się na porady on-line i porozmawiaj z nami bez
wychodzenia z domu.

Inne

Polacy wydłużają dobę

Dlaczego doba jest tak krótka? – Chyba każdy z nas zadał sobie kiedyś to pytanie. Lekarstwo na brak czasu znaleźli właśnie trzej Polacy – absolwenci Politechniki Warszawskiej Janusz Frączek, Krzysztof Chojnowski oraz 23-letni Kamil Adamczyk – student Uniwersytetu Medycznego. Wymyślili oni pierwszy na świecie kontroler neuronów – maskę NeuroOn do spania polifazowego, która dzięki przesyłaniu danych do aplikacji w smartfonie, pozwoli na analizę faz naszego snu.

Dzięki temu, śpiąc zaledwie trzy-cztery godziny, będziemy tak samo wyspani, jak po pełno fazowym, ośmiogodzinnym śnie. Aplikacja powie nam kiedy mamy położyć się spać i jak najefektywniej dostosować sen do naszego organizmu. Dzięki temu nie tylko będziemy bardziej wyspani, ale także zyskamy mnóstwo czasu, którego dziś tak nam brakuje. Idea opiera się na specjalnym sposobie snu, który stosowali Napoleon Bonaparte i Leonardo Da Vinci – spali oni tylko kilka godzin na dobę, robiąc sobie przerwy i wyciągając ze snu to, co najbardziej wartościowe – to, co w normalnym trybie snu, otrzymujemy w fazie REM.

Podobno do dziś śpią w ten sposób czuwający na morzu marynarze. Pomysł wydaje się być niesamowity, a jego merytoryczna prezentacja jest naprawdę przekonująca i sensowna, jednak wraz z ogromnym uznaniem, pojawiła się też fala krytyki. Wiele osób zastanawia się, czy eksperymentowanie ze snem nie przyniesie negatywnych skutków dla mózgu i reszty organizmu, który potrzebuje codziennej regeneracji podczas snu. Na ostateczne wnioski musimy poczekać do czasu, w którym firma Intelclinic rozpocznie produkcję masek i roześle pierwsze zamówienia, a później wprowadzi produkt do sklepów. W tej chwili firma zbiera pieniądze na Kickstarter.com – stronie, na której każdy może przedstawić swój pomysł na biznes i uzbierać fundusze na jego realizację.

W ciągu dwóch dni, projekt maski NeuroOn zebrał całą zamierzoną kwotę – 100 tysięcy dolarów. Wedle prognoz portalu Kicktraq.com, projekt może zgromadzić nawet ponad 1 mln dolarów. Nie pozostaje nam nic innego jak trzymać kciuki za naszych rodaków!

Małgorzata Szaszewska – psycholog

25 lipca 2014

Nasza lokalizacja

Nasz gabinet psychologiczny znajduje się w miejscowości Zielonka w domu jednorodzinnym.
Graniczymy z miejscowościami z powiatu wołomińskiego, tj. Wołomin, Kobyłka, Marki, Ząbki a także Radzymin. Do skorzystania z naszych usług zapraszamy także mieszkańców najbliższych dzielnic WarszawyRembertów, Wawer i Praga.

Sprawdź, jak dojechać >

Ośrodek Terapii i Rehabilitacji
ul. Wrzosowa 66
05-220 Zielonka / k. Warszawy