Porady on-line

Zapisz się na porady on-line i porozmawiaj z nami bez
wychodzenia z domu.

Inne

Arteterapia

Arteterapia, terapia przez sztukę, to działania artystyczne mające na celu rozwój osobowości, poprawę samopoczucia, zmianę. To sposób na wyrażanie siebie, tego co głęboko ukryte.

Zajęcia mają cele terapeutyczne, co odróżnia je od zajęć plastycznych. Arteterapeuta w sposób bezpieczny komunikuje się z grupą lub uczestnikiem, buduje pozytywną atmosferę. Nie ocenia umiejętności artystycznych, ponieważ ważny jest sam proces tworzenia.

Arteterapia przynosi wiele korzyści. Pozwala uwolnić emocje, uzewnętrznić myśli, odczucia, potrzeby, odreagować napięcia. Wpływa na poznanie siebie, swoich mocnych stron, podniesienie samooceny, zaspokojenie potrzeby bezpieczeństwa, potrzeby bycia zrozumianym. Rozwija empatię, komunikację z otoczeniem. Jest pomocna w pobudzaniu twórczego myślenia, wyobraźni, wzmocnieniu koncentracji.

 

Zajęcia kierowane są do dzieci i dorosłych przeżywających wszelkie trudności życiowe.

Uczestnikami zajęć mogą być dzieci:

  • nieśmiałe, nieufne, zamknięte w sobie,
  • z niższym poziomem koncentracji i motywacją do nauki,
  • przeżywające trudności emocjonalne, społeczne,
  • o mniejszych możliwościach manualnych, ruchowych.

Arteterapię można również zaproponować uczestnikom, którzy potrzebują odprężenia, wsparcia w kreatywnym w rozwoju, możliwości rozwijania swoich uzdolnień.

Terapia przez sztukę obejmuje między innymi terapię przez sztuki plastyczne, jak również muzykoterapię, choreoterapię (terapię ruchem i tańcem), biblioterapię, bajkoterapię, chromoterapię (terapię kolorem), terapię naturą.

 

Katarzyna Widawska-Kiernicka

16 września 2015

Nasza lokalizacja

Nasz gabinet psychologiczny znajduje się w miejscowości Zielonka w domu jednorodzinnym.
Graniczymy z miejscowościami z powiatu wołomińskiego, tj. Wołomin, Kobyłka, Marki, Ząbki a także Radzymin. Do skorzystania z naszych usług zapraszamy także mieszkańców najbliższych dzielnic WarszawyRembertów, Wawer i Praga.

Sprawdź, jak dojechać >

Ośrodek Terapii i Rehabilitacji
ul. Wrzosowa 66
05-220 Zielonka / k. Warszawy