Porady on-line

Zapisz się na porady on-line i porozmawiaj z nami bez
wychodzenia z domu.

Dla dzieci

Terapia czaszkowo-krzyżowa

W naszym gabinecie prowadzimy terapię czaszkowo-krzyżową dla dzieci.

Terapia Czaszkowo-Krzyżowa dla dzieci polega na bardzo delikatnej manipulacji i uciskaniu w obrębie czaszki, miednicy, przepony, klatki piersiowej i kości krzyżowej. Celem jej jest rozluźnienie struktur łącznotkankowych, których napięcie może powodować wiele kłopotów zdrowotnych.

Określą się ją jako terapię powięzi, ponieważ nasz układ łącznotkankowy zbudowany jest z tkanki łącznej. Terapia czaszkowo-krzyżowa poprzez swoje działanie poprawia pracę wszystkich narządów, w których tkanka ta się znajduje. Odpowiednio działające terapia popawia krążenie krwi w naczyniach, a co za tym idzie ukrwienie narządów i wydajność układu nerwowego.

Terapia czaszkowo-krzyżowa oparta jest na rytmach naszego organizmu, czyli: rytmu bicia serca, rytmu oddechowego oraz rytmu kranialnego (jest to tętnienie płynu mózgowo-rdzeniowego). Terapia oddziaływuje na organizm dzięki jego zdolności samoregulacji.

Terapia krzyżowo-czaszkowa dla dziecka jest bardzo przyjemnym zabiegiem i lubianym. Wprowadza organizm w stan spokoju i równowagi. Pod wpływem terapii dzieci zmieniają się pod względem psychicznym i fizycznym. Terapię mogą wykonywać przeszkoleni terapeuci.

Terapia czaszkowo-krzyżowa jest pomocna w leczeniu wielu chorób i przewlekłych dolegliwości takich jak:

  • autyzm, problemy z koncentracją, zaburzenia osobowości u dzieci, stres, dysleksja, problemy z nauką
  • bóle i zawroty głowy, nawracające migreny, kłopoty ze wzrokiem i słuchem, zapalenia zatok, napięć i bólów w stawie skroniowo-żuchwowym, zwichnięcia żuchwy, wady wymowy
  • bólów kręgosłupa i pleców, skoliozy, bolesnego napięcia barków, wszystkich urazów powypadkowych

Zapraszamy do skorzystania z naszych usług!

Nasza lokalizacja

Nasz gabinet psychologiczny znajduje się w miejscowości Zielonka w domu jednorodzinnym.
Graniczymy z miejscowościami z powiatu wołomińskiego, tj. Wołomin, Kobyłka, Marki, Ząbki a także Radzymin. Do skorzystania z naszych usług zapraszamy także mieszkańców najbliższych dzielnic WarszawyRembertów, Wawer i Praga.

Sprawdź, jak dojechać >

Ośrodek Terapii i Rehabilitacji
ul. Wrzosowa 66
05-220 Zielonka / k. Warszawy