Porady on-line

Zapisz się na porady on-line i porozmawiaj z nami bez
wychodzenia z domu.

Dla dzieci

Półkolonie z treningiem umiejętności społecznych

DLA DZIECI Z ADHD I ZESPOŁEM ASPERGERA oraz innymi trudnościami.

Od wielu lat prowadzimy terapię dla dzieci i jesteśmy organizatorem obozów. W tym roku wychodzimy z nową ofertą półkolonii dla dzieci. Zapewniamy na nich fachową opiekę terapeutów oraz pewność wesołej zabawy.

 

Zapraszamy Państwa dzieci na Półkolonie z TUS w wakacje.

DLA KOGO?

Jeśli mają Państwo Dziecko lękliwe, nieśmiałe, nadpobudliwe, z zespołem Aspergera, z ADHD, przejawiające trudne zachowania lub po prostu wymagające podawania leków, to wiecie jakim kłopotem jest zorganizowanie jakiegokolwiek samodzielnego wypoczynku. Często dzieci nie radzą sobie z trudnościami, nie są wystarczająco samodzielne lub nie ma kogoś, kto by się nimi zaopiekował.

Do uczestnictwa w naszej półkolonii zapraszamy dzieci w wieku 6-13 lat, które:

 • trudno adaptują się w grupie,
 • mają kłopoty ze współpracą,
 • są nieśmiałe, lękowe, wycofane społecznie,
 • chcą spędzić czas z innymi dziećmi, ale jeszcze nie są gotowe na rozstanie z rodzicami,
 • mają trudności z rozpoznawaniem czy radzeniem sobie z emocjami,
 • chcą nauczyć się nawiązywać znajomości,
 • potrzebują stać się bardziej samodzielne.

CZYM JEST TUS?

Skrót TUS pochodzi od nazwy Trening Umiejętności Społecznych. To zajęcia grupowe przeznaczone dla dzieci, które chcą rozwinąć swoje kompetencje społeczne. Szczególnie polecane są dla osób z diagnozą ZA, ADHD, ale pomocne są również dla osób lękowych, nieśmiałych, mających trudności z włączeniem się w grupę, adaptacją do nowych sytuacji czy też przestrzeganiem norm społecznych.

Na zajęciach praca nad zmianą trudnych czy nieakceptowanych zachowań na społecznie akceptowane czy pożądane odbywa się za pomocą metod i reguł według zaplanowanego programu. Podczas treningu ćwiczymy te umiejętności, które sprawiają najwięcej problemów. Ważne jest rozpoznanie potrzeb danej grupy. Do tego celu służy indywidualne spotkanie z rodzicem czy opiekunem dziecka przed rozpoczęciem zajęć.

GDZIE?

Półkolonie odbywają się w siedzibie gabinetu Linia Zdrowia adres:

Warszawa – Zielonka, ul. Wrzosowa 66.

Stworzyliśmy tam przyjazne i przestronne miejsce. Gabinet mieści się bowiem w domu z ogrodem, w pobliżu lasu. W podwarszawskiej Zielonce prowadzimy zajęcia społeczne i terapeutyczne z dziećmi od kilkunastu już lat. To przestrzeń do rozwoju, zabawy czy nauki, gdzie pod okiem doświadczonych terapeutów, Twoje dziecko może rozwinąć umiejętności z zakresu kontaktu społecznego, rozpoznawania emocji czy opanowywania stresu. 

Nasza placówka to miejsce, w której Twoje dziecko poczuje się jak w domu! Zapraszamy!

JAK?

Wakacje Terapeutyczne to dobrze zaplanowany i przeprowadzony program. Półkolonie realizują intensywny cykl zajęć terapeutycznych dla dzieci w wieku od 6 do 13 roku życia.

Specyfiką naszych półkolonii jest mała ilość dzieci na turnusie (max 12) i autorski program. Dobrze radzimy sobie z dziećmi nadpobudliwymi. Na półkoloniach są jasne zasady i dużo ciekawych zajęć, co pozwala świetnie się bawić i zaprzyjaźniać z innymi uczestnikami. Opiekunami są osoby prowadzące w naszej placówce treningi dla dzieci z problemami społecznymi TUS (psycholodzy, pedagodzy, trenerzy,studenci psychologii).

Półkolonie – To dwutygodniowe (lub tygodniowe), codzienne zajęcia TUS z psychologami, ćwiczenia wspomagające, gry i zabawy. Od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00 – 17:00 ćwiczymy umiejętności społeczne w małych grupach, rozwijamy koncentrację, ruszamy sie na sali SI, gramy w gry planszowe, integrujemy się, bawimy i przebywamy na świeżym powietrzu. Stosujemy się do reżimu sanitarnego określonego przez sanepid. W trakcie wypoczynku dzieci będą miały zapewnione wyżywienie, które zorganizuje firma cateringowa. Obejmować ono będzie obiad oraz podwieczorek. Będą pracowały w grupach wiekowych 6-9 i 10-13 lat.

Program terapeutyczny składa się z:

 • Bloku zajęć głównych (TUS, koncentracja uwagi, budowa poczucia własnej wartości).
 • Bloku zajęć na świeżym powietrzu (spacery po lesie, gry terenowe, zabawy ruchowe).
 • Bloku zajęć kreatywno – ruchowych na dużej sali SI (36 metrów2). 

Każdy blok trwa dwie godziny lekcyjne.

Planowany rozkład dnia:

   9.00-9.10 Przyjazd dzieci
   9.10-9.30 Krąg otwierający dzień (przywitanie, wymiana informacji o samopoczuciu i emocjach).
  9.30-10.00 Drugie śniadanie
10.00-11.30 TUS
11.30-13.00 Zajęcia kreatywno-ruchowe
13.00-13.45 Obiad
13.45-15.15 Blok zajęć na świeżym powietrzu
15.15-16.15 Samodzielna zabawa według propozycji dzieci nadzorowana przez wychowawców w pomieszczeniu lub ogrodzie (w zależności od pogody i wskazań rodziców)
16.15-16.30 Podwieczorek
16.30-17.00 Krąg na zakończenie dnia (pożegnanie oraz wzajemne informacje zwrotne dla dzieci od wychowawców i na odwrót)
      17.00 Odbiór dzieci

 

UWAGA!

Istnieje możliwość zamiany kolejności zajęć terapeutycznych w ciągu dnia. Zajęcia terapeutyczne będą się w odbywały na sali lub na świeżym powietrzu w zależności od możliwości pogodowych oraz sugestii dzieci i rodziców.

TERAPIA:

Program Półkolonii TUS dwutygodniowej będzie obejmować 10 dwu-godzinnych (godziny lekcyjne) spotkań TUS oraz 10 dwu-godzinnych zajęć kreatywno-ruchowych i poprawiających koncentrację. W trakcie tygodnia odpowiednio mniej.

Program jest tak ułożony, żeby dziecko mogło dołączyć do zajęć w każdym tygodniu. Poszczególne ćwiczenia się nie powtarzają.

Kto prowadzi zajęcia?

Zajęcia prowadzą wyszkoleni terapeuci. Jesteśmy psychologami lub trenerami TUS, którzy na stałe pracują z dziećmi i młodzieżą. Mamy doświadczenie w pracy grupowej prowadzimy zajęcia na terenie gabinetu przez cały rok. Umiemy podjąć działania, które poprawia ich funkcjonowanie w sytuacjach społecznych. Dostrzegamy ogromną potrzebę takich treningów i doświadczamy stale ich skuteczności. Chcemy sprawić by młodzi ludzie czuli się ważni, zaakceptowani i umieli pozyskiwać kolegów i przyjaciół. Mamy nadzieje, że półkolonie to takie miejsce gdzie tego się nauczą i miło spędzą czas.

Dzieci aktywnie ćwiczą swoje umiejętności społeczne poprzez:

1. pracę w grupach, która obejmuje:

 • naukę umiejętności rozwiązywania konfliktów,
 • naukę dzielenia się, współpracy i budowania zdrowych relacji z rówieśnikami,
 • nauka rozpoznawania emocji i konstruktywnego ich wyrażania,
 • naukę radzenia sobie z krytyką i niepowodzeniami,
 • pracę nad przestrzeganiem zasad,
 • ćwiczenie się w zabieraniu głosu na forum grupy,
 • ćwiczenie rozpoznawania i komunikowania swoich potrzeb,
 • rozwijanie poczucia własnej wartości poprzez budowanie wiary we własne możliwości,
 • wzmacnianie koncentracji uwagi,
 • ćwiczenia w kreatywnym rozwiązywaniu problemów.

2. aktywności ruchowe na świeżym powietrzu (ogrodzie, lesie) i sali SI

 

METODY PRACY:

Zajęcia prowadzone metodami aktywnymi obejmują trening umiejętności społecznych normalnie realizowany przez trzy miesiące pracy w systemie rocznym. Dodatkowo wprowadzamy ćwiczenia rozwijające umiejętność myślenia kreatywnego, poprawy koncentracji i pobudzamy rozwój ruchowy na sali integracji sensorycznej. Do tego wprowadzamy gry planszowe, spacery, zabawy na dworze. Wzmacniamy poczucie własnej wartości dzieci oraz ich integrację na grupie.

DLACZEGO PÓŁKOLONIE W LINII ZDROWIA?

 • posiadamy wieloletnie doświadczenie w organizacji wakacji i zajęć terapeutycznych,
 • wykwalifikowaną kadrę,
 • małą ilość dzieci na zajęciach,
 • dużą ilość pomocy terapeutycznych i gier,
 • dom z ogrodem przy lesie w części miasta nazywanej 'miastem ogrodem’.

ZAPRASZAMY serdecznie na półkolonie z Treningiem Umiejętności Społecznych

 OFERTA LATO 2020

TURNUSY:

20.07-31.07.2020

(10 dni)

 

03.08-14.08.2020

(10 dni)

 

Istnieje możliwość zapisania dziecka na dowolnie wybrany tydzień (5 dni zajęć).

Cena za turnus 2-tygodniowy (10 dni) – 1690 zł

  Cena za turnus 1-tygodniowy (5dni) – 940 zł

Turnus dwutygodniowy to oszczędność 200 zł.

 

ZNIŻKI*: 

 • 100 zł przy wpłacie do 19.06.2020 lub 50 zł przy wpłacie do 26.06.2020
 • 50 zł za rodzeństwo

*zniżki sumują się

DOPŁATY:

 • 95 zł – Spotkanie Online z psychologiem (50 min.) poprzedzające przyjęcie dziecka na półkolonie z TUS. Obowiązkowe dla dzieci, których nie znamy.
 • 120 zł – Konsultacja zwrotna po zakończeniu turnusu – spotkanie poświęcone omówieniu funkcjonowania dziecka podczas zajęć, wniosków i wskazówek dla rodziców (50 min.) – Na życzenie rodzica
 • 150 zł – Opinia dotycząca funkcjonowania dziecka na półkolonii. Opinia nie jest równoznaczna z diagnozą i nie ma mocy prawnej np. w szkole (po taką należy zwróci się do PPP), ale może być pomocna przy stawianiu diagnozy lub wydawaniu orzeczenia. Wystawiana na życzenie rodzica. Czas oczekiwania 2 tygodnie.

Opłaty za Półkolonie zwracamy w 100%, o ile ich odbycie nie będzie możliwe ze względów prawnych (COVID-19). W cenę naszych półkolonii wliczają się zajęcia terapeutyczne, 2 posiłki, ubezpieczenie uczestników.

Jeśli żaden z terminów wakacji 2020 Państwu nie odpowiada, zapraszamy do przesyłania wiadomości mailowej – oferta z nowym terminem zajęć zimowych i letnich 2021 zostanie przesłana do Państwa priorytetowo.

JAK ZAPISAĆ DZIECKO NA PÓŁKOLONIE?

1. Zgłoś dziecko

Skontaktuj się z nami za pomocą telefonu 503 527 656 lub maila gabinet@linia-zdrowia.pl z pozostawieniem numeru telefonu.

Zgłoszenia prosimy wysyłać mailem z podaniem informacji poniżej:

1) imię i nazwisko dziecka,

2) data urodzenia dziecka,

3) termin turnusu,

4) czy dziecko jest dzieckiem z niepełnosprawnością lub przewlekle chorym,

5) imiona i nazwiska rodziców wraz z kontaktem telefonicznym i mailowym.

Ilość miejsc na Półkoloniach jest ograniczona. 

Sekretariat pracuje w  dni powszednie w godzinach 12-20.

W chwili obecnej rejestrację prowadzimy zdalnie. W przypadku kiedy telefon nie odpowiada prosimy o kontakt mailowy, nagranie wiadomości bądź wysłanie SMS-a, z pewnością oddzwonimy jak najszybciej. Zapraszamy.

2. Wpłać opłatę za konsultację z psychologiem

Opłatę za konsultacje (on-line) z psychologiem w kwocie 95 zł. należy wpłacić na konto:

Andrzej Jaźwiński

Zielonka, ul. Kolejowa 28/5

Nr konta: 81 1940 1076 3178 1347 0000 0000

W tytule prosimy podać: konsultacja – Półkolonie TUS oraz imię i nazwisko dziecka.

O przystąpieniu do zajęć decyduje kwalifikacja psychologa.

3. Spotkaj się On-line z psychologiem

Po odnotowaniu wpłaty za konsultację, zadzwonimy do Ciebie, aby umówić Spotkanie On-line z psychologiem. Rozmowa będzie trwać ok. 50 minut. Ma ona na celu zebranie informacji o dziecku i jego potrzebach w zakresie umiejętności społecznych oraz zweryfikowanie jego zdolności do uczestnictwa w zajęciach grupowych. Jest przyprowadzona w gronie dorosłych bez obecności dziecka. W przypadku dzieci, które są już klientami gabinetu, konsultacja nie jest konieczna.

4. Opłać wypoczynek

Wpłać ustaloną cenę za wypoczynek swojego dziecka uwzględniając rabaty. Rezerwacja miejsca następuje po opłaceniu półkolonii na konto:

Andrzej Jaźwiński

05-220 Zielonka

ul. Kolejowa 28/5

Nr konta: 81 1940 1076 3178 1347 0000 0000

z dopiskiem „opłata za półkolonie dla „………………………………….”:

Miejsca zarezerwowane za które opłata nie wpłynie w terminie 3 dni roboczych od zgłoszenia na nasze konto, będą ponownie wystawiane na sprzedaż.

Opłatę za półkolonie zwracamy w 100% o ile okaże się, że nie ma możności zorganizowania Półkolonii ze względów prawnych (Covid-19).

Jeśli życzą sobie Państwo fakturę, prosimy o informację z podaniem danych do faktury. Fakturę wystawiamy na osoby dorosłe z dopiskiem dla kogo jest realizowana usługa (imię i nazwisko dziecka)*

*UWAGA! Wystawiane przez nas faktury zgodnie z prawem są objęte procedurą VAT marża. Oznacza to, że nie będzie ona zawierała wyliczonej kwoty VAT-u i nie będzie można go odliczyć.

5. Pobierz kartę kolonijną, wypełnij ją i dostarcz.

Półkolonie są formą wypoczynku, który wymaga zgłoszenia do Kuratorium Oświaty i jako taka podlega takim wymogom prawnym jak w przypadku do obozów i kolonii. Dziecko musi mieć wypełnioną kartę kolonijną. Niestety nie wszyscy organizatorzy dopełniają tego obowiązku. W takim przypadku zdarza się, że nie żądają od rodziców takich dokumentów.

Kartę kolonijną można pobrać tutaj.*

*Przed wypełnieniem karty kolonijnej prosimy o zapoznanie się z instrukcją, którą można pobrać tutaj.

Skan karty wyślij na adres gabinetu. Karta musi być wypełniona przed turnusem. W trakcie nie ma na to czasu i miejsca.

6. Do zobaczenia 

Oczekuj na potwierdzenie otrzymania dokumentów i dokładniejsze informacje organizacyjne o Półkoloniach.

Spakuj dziecko według instrukcji poniżej i przywieź na zajęcia. Zapraszamy Twoje dziecko na godzinę 9.00 w dniu rozpoczęcia turnusu do naszego gabinetu. 

Jak przygotować dziecko do półkolonii?

 • Ubierz dziecko wygodnie tak, by mogło uczestniczyć w zabawach ruchowych w sali i na świeżym powietrzu. Daj mu rzeczy na zmianę, gdy się ubrudzi.
 • Spakuj mu drugie śniadanie. Dzieci muszą mieć prowiant na drugie śniadanie. Najlepiej spakować w plecaczek: kanapki, owoc i małą butelkę wody. Proszę nie pakować: słodyczy, ciastek i gazowanych napoi.
 • Daj wychowawcy leki, gdy dziecko ich potrzebuje i nie pakuj ich dziecku do plecaka. Leki przechowują i wydają dziecku wychowawcy. Dziecko nie może mieć ich przy sobie.
 • Telefon dziecka zostaw w domu. Dzieci nie będą mogły brać ze sobą telefonów komórkowych. Na skutek naszych wcześniejszych doświadczeń i rozmów z rodzicami ograniczamy do nich dostęp. Chcemy, by dzieci angażowały się w zajęcia, a nie grały na telefonach. W trakcje zajęć działają nasze telefony, na które mogą Państwo dzwonić.
 • Nie dawaj dziecku na zajęcia przedmiotów cennych.
 • Przygotuj ważną podstemplowaną legitymację szkolną zawierającą pesel i wypełnioną kartę kolonijną – do przekazania wychowawcy przed turnusem.
 • Zapoznaj dziecko z zasadami reżimu sanitarnego jaki będzie panował na zajęciach i wyjaśnij mu dlaczego tak będzie się działo. Wyposaż dziecko w maseczkę wygodną i bezpieczną dla niego (jeśli będzie wymagana).

Więcej informacji i zapisy pod adresem:

gabinet@linia-zdrowia.pl

Gabinet psychologiczno-terapeutyczny Linia Zdrowia jest filią (posiadającą swój lokal i zatrudniającą specjalistów) wielobranżowej firmy istniejącej od 1986 roku i działającej nadal pod przyjętą wtedy nazwą Elektroinstalatorstwo.

Firma jest wpisana do rejestru Organizatorów Turystyki i Pośredników Turystycznych Województwa Mazowieckiego pod numerem 10696 – zaświadczenie numer 1901 oraz posiada gwarancje ubezpieczeniowe Towarzystwa Ubezpieczeń Europa.

Półkolonie organizowane przez ośrodek są zgłaszane do Kuratorium Oświaty w Warszawie.

Termin zgłoszeń to 14 dni przed rozpoczęciem turnusu.

Wypoczynek jest kontrolowany przez Straż Pożarną, Sanepid i Kuratorium Oświaty. Organizowane przez nas w poprzednich latach obozy, otrzymały pozytywną ocenę inspektorów.

ZAPRASZAMY serdecznie na półkolonie z Treningiem Umiejętności Społecznych.

Nasz gabinet psychologiczny znajduje się w miejscowości Zielonka w domu jednorodzinnym. Graniczymy z miejscowościami z powiatu wołomińskiego, tj. Wołomin, Kobyłka, Marki, Ząbki a także Radzymin. Do skorzystania z naszych usług zapraszamy także mieszkańców najbliższych dzielnic Warszawy – RembertówWawer i Praga. Możliwości dojazdu do naszego gabinetu znajdziecie tutaj.

Zarezerwuj miejsce >

Nasza lokalizacja

Nasz gabinet psychologiczny znajduje się w miejscowości Zielonka w domu jednorodzinnym.
Graniczymy z miejscowościami z powiatu wołomińskiego, tj. Wołomin, Kobyłka, Marki, Ząbki a także Radzymin. Do skorzystania z naszych usług zapraszamy także mieszkańców najbliższych dzielnic WarszawyRembertów, Wawer i Praga.

Sprawdź, jak dojechać >

Ośrodek Terapii i Rehabilitacji
ul. Wrzosowa 66
05-220 Zielonka / k. Warszawy