Porady on-line

Zapisz się na porady on-line i porozmawiaj z nami bez
wychodzenia z domu.

Dla dzieci

Obozy letnie i zimowiska

Obozy letnie i zimowiska
Obozy letnie – oferta
Jak przygotować dziecko do wyjazdu latem?
Obozy Zimowe – oferta

OBOZY DLA DZIECI Z ADHD I ZESPOŁEM ASPERGERA oraz innymi trudnościami

Od wielu lat prowadzimy terapię dla dzieci. Wiemy jak trudno zorganizować wyjazd dla dziecka, na którym będzie ono miało fachową opiekę a rodzice nie będą codziennie otrzymywać telefonów od opiekunów ze skargami i prośbami o zabranie dziecka z kolonii.

Wychodzimy dlatego z ofertą naszych obozów dla dzieci, które organizujemy już od jakiegoś czasu. Zapewniamy na nich fachową opiekę terapeutów oraz pewność, że dziecko nie zostanie odesłane do domu w czasie trwania kolonii. 

Obozy odbywają się latem i zimą na Mazurach. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.

DLA KOGO? 

Jeśli mają Państwo Dziecko lękliwe, nieśmiałe, nadpobudliwe, z zespołem Aspergera, z ADHD, przejawiające trudne zachowania lub po prostu wymagające podawania leków, to wiecie jakim kłopotem jest zorganizowanie jakiegokolwiek samodzielnego wypoczynku. Często dzieci nie radzą sobie z trudnościami, nie są wystarczająco samodzielne lub nie ma kogoś, kto by zadbał o kontrolę Ich stanu zdrowia i podawanie leków na bieżąco. Jeśli jednak pojadą, to nie odnajdują się dużych grupach i często chcą wracać lub organizatorzy proszą Rodziców o zabranie dziecka z powodu trudności w Jego zachowaniu.

Do uczestnictwa w naszym obozie zapraszamy dzieci w wieku 7-15 lat.

GDZIE?

Zapraszamy wszystkie Dzieci na obozy wakacyjne i zimowe organizowane na Mazurach, we wsi Prynowo, która położona jest w odległości kilku kilometrów od Węgorzewa. 

 

JAK?

Specyfiką naszego obozu jest mała ilość dzieci (max 12) i dobra opieka. Jeden opiekun zajmuje się maksymalnie czworgiem dzieci, tak by można było im zapewnić fachową opiekę i ciekawe zajęcia przez cały czas. Dobrze radzimy sobie z dziećmi nadpobudliwymi. Na obozach są jasne zasady i dużo ciekawych zajęć, co pozwala świetnie się bawić i zaprzyjaźniać z innymi uczestnikami. Opiekunami są osoby prowadzące w naszej placówce grupy dla dzieci z problemami społecznymi (psycholodzy, pedagodzy, fizjoterapeuci, studenci psychologii).

Obozy odbywają się w gospodarstwie rolnym, które składa się z 3 budynków (dom i dwa budynki gospodarcze). W gospodarstwie nie ma żadnych maszyn rolniczych. Jest przeznaczone tylko na cele wypoczynkowe. Wokół domu jest duży teren (16 ha), za domem sad. Panuje cisza i spokój, słychać śpiew ptaków. Z podwórka nie widać żadnych zabudowań. Na pole wychodzą sarny, lisy, zające, można je obserwować z daleka. Widać wszędzie bociany i żurawie. Niedaleko jest „ostoja bocianów”.

Teren jest typowo rolniczy i czysty. Budynek został wyremontowany celem przygotowania do pobytu dzieci. We wsi jest sklep spożywczy oddalony o domu o kilkaset metrów,  jednak wyjścia do sklepu są kontrolowane i pod opieką opiekuna. 

Plan realizowany jest w zależności o pogody. Istnieje możliwość zmiany planu, np. na prośbę dzieci lub niezrealizowania, gdy nie będzie możliwości pogodowych. Gwarantujemy dobrą opiekę i zabawę. Zawsze bierzemy ze sobą zapas gier i pomysłów na niepogodę.

 

TERAPIA:

Podczas obozów Dzieciom towarzyszą wyszkoleni terapeuci, m.in. psycholog dziecięcy prowadzący grupy rozwoju umiejętności społecznych. Dzięki temu Dzieci podczas całego wyjazdu znajdują się pod opieką specjalistów, którzy wdrażają zasady obowiązuje na TUS. Terapeuci aktywnie uczestniczą we wszystkich zabawach, co zapewnia stałą kontrolę Dzieci i rozwiązywanie wszystkich konfiktów oraz spięć między nimi w sposób zgodny z zasadami obowiązującymi na treningach umiejętności społecznych.

Dzieci aktywnie ćwiczą swoje umiejetności społeczne poprzez: 

1.pracę w grupach

– nauka umiejętności rozwiązywania konfliktów

– nauka dzielenia się/współpracy

– nauka radzenia sobie ze złością

– nauka konstruktywnego wyrażania emocji

2. zajęcia artystyczne (plastyczne, ceramiczne, rękodzieła, udział w przedstawieniach i występach)

3. aktywności sportowe (piłka nożna, ping-pong)

Dzieci uczą się także samodzielności poprzez ścielenie łóżek, dbanie o porządek w pokoju czy gospodarowanie kieszonkowym. 

 

SZCZEGÓŁY:

W cenę naszych obozów wliczają się zakwaterowanie, pełne wyżywienie, wszystkie wycieczki, ubezpieczenie uczestników.

Strony: 1 2 3 4

Nasza lokalizacja

Nasz gabinet psychologiczny znajduje się w miejscowości Zielonka w domu jednorodzinnym.
Graniczymy z miejscowościami z powiatu wołomińskiego, tj. Wołomin, Kobyłka, Marki, Ząbki a także Radzymin. Do skorzystania z naszych usług zapraszamy także mieszkańców najbliższych dzielnic WarszawyRembertów, Wawer i Praga.

Sprawdź, jak dojechać >

Ośrodek Terapii i Rehabilitacji
ul. Wrzosowa 66
05-220 Zielonka / k. Warszawy