Porady on-line

Zapisz się na porady on-line i porozmawiaj z nami bez
wychodzenia z domu.

Psychologia

Bulimia i anoreksja u chłopców

Dr Alison Field z Bostonu uważa że dolegliwości te pojawiają się już u blisko 18 proc. amerykańskich nastolatków.

Zaburzenia odżywiania u chłopców przebiegają podobnie, jak u dziewcząt w tym samym wieku, choć „na pierwszy rzut oka wyglądają zupełnie inaczej”. Dziewczęta chcą uzyskać idealną figurę, zaś chłopcy – najpierw muskulaturę a dopiero później odpowiednią figurę.

 

W ciągu ostatnich 10 lat odsetek chłopców dla których figura jest problemem wzrósł dwukrotnie, a taka nadmierna troska jest właśnie predykatorem do zaburzeń odżywiania. Ponadto osoby koncentrujące się na osiągnięciu szczupłej sylwetki wykazywały symptomy depresji.

Chłopcy skoncentrowani na rozwijaniu muskulatury przyznawali się do używania sterydów anabolicznych i hormonów wzrostu. Byli przy tym dwa razy bardziej podatni na nadużywanie alkoholu niż ich koledzy, którzy koncentrując się na szczupłym ciele stosują głodówki i środki odchudzające.

 

Przeczytaj także Co to jest bulimia? i Gdy lustro kłamie

 

1 kwietnia 2014

Spis artykułów

Potrzebujesz terapii?
Wybierz odpowiednią:

Nasza lokalizacja

Nasz gabinet psychologiczny znajduje się w miejscowości Zielonka w domu jednorodzinnym.
Graniczymy z miejscowościami z powiatu wołomińskiego, tj. Wołomin, Kobyłka, Marki, Ząbki a także Radzymin. Do skorzystania z naszych usług zapraszamy także mieszkańców najbliższych dzielnic WarszawyRembertów, Wawer i Praga.

Sprawdź, jak dojechać >

Ośrodek Terapii i Rehabilitacji
ul. Wrzosowa 66
05-220 Zielonka / k. Warszawy